sestdiena, 2012. gada 30. jūnijs

Veselība, liekais svars


Liekais svars un veselība

Atcerieties, ka liekais svars – tā nav tikai estētiska problēma: tas ir arī nopietns drauds veselībai. Pēc PVO statistikas cilvēki ar lieko svaru biežāk cieš no hipertonijas, sirds un galvas smadzeņu asinsvadu aterosklerozes, cukura diabēta, izjūt papildus slodzi uz mugurkaulu un locītavām.  

Kā saprast cik nopietni ciešat no aptaukošanās?
Lai izvērtētu ķermeņa masu, var izmantot ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kas raksturo ķermeņa masu attiecībā pret auguma garumu. To aprēķina pēc formulas:ĶMI=masa(kg):(garums(m))²
ĶMI<18,5 nepietiekama ķermeņa masa 
ĶMI=18,5-25 normāla ķermeņa masa
ĶMI=25-30 palielināta ķermeņa masa
ĶMI>30 aptaukošanās

Vitamīnu trūkums organismā

Veselība ir pati dārgākā mūsu bagātība,  kā saglabāt šo nenovērtējamo dabas dāvanu? 

Katastrofāls vitamīnu un minerālu deficīts organismā.

Mūsu senči ēda produktus, kuros bija visi vajadzīgie vitamīni. Mēs ēdam visu ko, taču pat rudenī tajos nav vajadzīgā vitamīnu un minerālvielu daudzuma, kas nepieciešams. Visas cilvēces vēsture ir nepārtraukta cīņa ar savvaļas dabu – mēģinādami to pakļaut savai varai, piespiest mūs barot, apģērbt, apgūstam un apstrādājam arvien jaunas un jaunas zemes, arvien mazāk paliek civilizācijas neskarto stūrīšu. Varētu teikt, ka mēs tagad baudām šī progresa augļus – augsne ir nabadzīga, noplicināta. Globalizācijas ietekmē un dzenoties pēc ātras peļņas, lētākas pašizmaksas, augļi un dārzeņi tiek audzēti mākslīgā vidē, lopiņus, lai tie ātrāk izaugtu, baro ar hormoniem. Kādas kvalitātes uzturvielas var būt mūsu pārtikā, ja tā tiek izaudzēta nedabīgi ātros tempos?

Maize. Senatnē maizi cepa no pelēkajiem miltiem, tagad izmantojam gandrīz tikai baltos, kuros ir 10 reižu mazāk vajadzīgo vitamīnu un minerālvielu. Latvijā pamazām atdzimst veselīgas maizes cepšanas tradīcijas, taču ikdienā bieži vien aizmirstas paskatīties veikalā maizes sastāvu, un roka veikalā pati paķer lētāko, neveselīgāko maizīti...
Pārtikas profesors Tutiljans saka, ka izskaitļojot  uz datora produktu diennaktas devu, tajā vajadzīgo elementu devu pat nevar izskaitļot – tik maz tie atlikuši. Tāpēc ir nepieciešams lietot bioloģiski aktīvos uztura bagātinātājus, lai mūsu organisms varētu dzīvot un pareizi funkcionēt. Tie ir kā katalizatori mūsu organismā. Bez tiem organismā nevar notikt bioķīmiskās reakcijas. Līdz ar to samazinās dzīves ilgums, un mūs piemeklē dažādas veselības problēmas. 
Vārds vitamīni radies no latīņu valodas vārda vita, kas tulkojumā nozīmē dzīve, dzīvība. Vitamīni ir dažādas ķīmiskas izcelsmes organiski savienojumi, kas nelielos daudzumos nepieciešami, lai šūnās normāli noritētu vielmaiņas procesi. Vitamīnus organisms uzņem ar augu vai dzīvnieku izcelsmes uzturu, tikai daži sintezējas cilvēka organismā, bet pat tad nereti nepietiekamā daudzumā. Vitamīnu ražošana sākās jau pagājušā gadsimta 30. gados. Tad mediķi ar vitamīnu palīdzību mēģināja cīnīties ar dažādām akūtām un hroniskām slimībām.
Vispirms sāka ražot sintētiskos uztura bagātinātājus. Taču pasaules attīstītajās valstīs visi pāriet uz naturāliem vitamīniem, jo no sintētiskajiem  mūsu organismā asimilējas vidēji tikai no 4 līdz 14 % .
Piemēram, izpētīts” ka sintētiskais  vitamīns “C” satur tikai 1/7 daļu derīgā  vitamīna, pārējās 6/7 organismā neasimilējas.
“E” vitamīnu  sintētiskais komplekss – 1/8 vit.”E” asimilējas,  pārējās 7/8  ir mūsu organismam nederīgas.
Tāpēc sintētisko vitamīnu terapiju nevar uzskatīt par ārstējošu un pietiekamu. Jālieto Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji, kuri ir iegūti no augiem. Cilvēka organisms jau no dabas ir "ieprogrammēts"  pieņemt un asimilēt dabīgos augu valsts produktus.

Kāpēc jālieto dabīgie vitamīnu kompleksi?

Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji ir labākie šūnu atjaunotāji.  Notiek šūnu maiņa: sliktās “šlakvielas’ mēs iztīrām no organisma un to vietā iedodam vajadzīgos vitamīnus un minerālvielas. Tādējādi notiek organisma attīrīšana. Tas notiek šūnu līmenī. Tālāk mūsu organisms ir spējīgs pats pareizi strādāt. Bioloģiski aktīvajiem uztura bagātinātājiem nav "aspirīna efekta" – iedzēru tabletīti un uzreiz viss pārgāja (īstenībā pargāja sāpes, bet sāpju cēlonis netika novērsts!)... Bioloģiski aktīvie dabiskie uztura bagātinātāji sniedz organismam iespēju strādāt normāli, uzlabo imūno sistēmu, saved kārtībā organisma funkcijas pakāpeniski.
Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāju efektivitāte pierādīta uz miljoniem cilvēku, daudzās pasaules valstīs.
Nezinu ar ko ir izraisīta situācija, ka cilvēki Latvija praktiski nedara neko savas veselības uzlabošanai un slimību profilaksei. Nenoliedzami, būtu izdevīgāk iegūt labu veselību, nevis ārstēties! Taču statistika diemžēl ir sekojoša: Amerikā, Japānā ikdienā bioloģiski aktīvos dabīgos uztura bagātinātājus lieto 90% iedzīvotāju, Francijā – 70%, bet Krievijā un Latvijā tikai – 3-5 % iedzīvotāju!
Bioloģiski aktīvie uztura bagātinātāji ir nepieciešami. Tajās valstīs, kur tos lieto iedzīvotāji ir veselāki, to mūža ilgums ir garāks. Klīniskajos pētījumos ir pierādīts, ka profilaktiski  lietojot uztura bagātinātājus, dzīves ilgums pagarinās par 20 gadiem. 
Visas slimības ir no tā, ko mēs ēdam. Vitamīnu un minerālu deficīts + šlakvielas izraisa slimības, jo bez nepieciešamajām vielām mūsu imunitāte pazeminās.
Imunitāte – tas ir mūsu veselības pamats, mūsu ēka. Iedomājamies šādu absurdu situāciju – visa ēka šūpojas, bet mēs remontējam jumtu... Vai ēka nesagrūs? Pareizāk taču būtu nostiprināt pamatus?
Zāļu veidu aptiekās ir 1000 reižu vairāk kā agrāk, bet cilvēki arī slimo vairāk. Arvien jaunāki cilvēki slimo ar nopietnām kaitēm. Akadēmiķis Dadalija saka – pirms ārstēt slimību, organisms jāatbrīvo no šlakvielām, normalizēsies vitamīnu un minerālu līmenis un organisms pats izārstēsies.
Ko darīt? Ja gribat investēt savā veselībā, vispirms ir jāveic rūpīga izmeklēšana, diagnostika, pēc tam jāskatās kādas veselības problēmas iespējams atrisināt ar bioloģiski aktīviem uztura bagātinātājiem.

Kāpēc jālieto tieši dabīgie vitamīnu kompleksi nevis sintētiskie?

Mūsu organisma vielas tiek tālāk nodotas šūnu līmenī. Ko tas nozīmē? To, ka šūna saņem vajadzīgās vielas no dzīvas šūnas asimilējot nepieciešamās vielas 98-100% apmērā. No mākslīgajiem vitamīniem organisms uzņem tikai no 4 līdz 14 %. Ir taču starpība?

Uzzini kā cīnīties ar liekajiem kilogramiem veselīgi!


Vai zināji, ka cīnīties ar liekajiem kilogramiem var arī veselīgi?

Katrs, kas kādreiz mēģinājis, ievērojot stingru diētu, nomest svaru, zina cik viegli atgriežas liekie kilogrami.  Ir tāda sajūta, ka pēc diētas ievērošanas, liekais svars uzaug atpakaļ divtik ātri... Kādēļ tā?

Tāda nu ir cilvēka organisma daba – vienreiz pabadojies, tas sajūt "briesmas" un cītīgi cenšas uzkrāt rezerves nebaltām dienām.
Kā ar to cīnīties? – jāievēro veselīgas tievēšanas pamatprincipi. Jūs teiksiet – to ir viegli pateikt, visu daru it kā pareizi, bet svars nekust ne no vietas, vai arī ātri atgriežas...
Lai tā nebūtu, no sākuma ir jānoskaidro iemesls kādēļ jūs ciešat no liekā svara. Viens no biežākajiem iemesliem ir vielmaiņas traucējumi, ko izraisa vairogdziedzera palēnināta funkcija. Vairogdziedzera palēninātas funcionēšanas pamatā var būt dažādi izraisītāji, to skaitā tas var būt kā sekas pēc ķīmisko preparātu, zāļu lietošanas, pēc hormonālo līdzekļu lietošanas.

Kā sakārtot vielmaiņu ar vitamīniem un dabīgām vielām? 

Kambodžas garcīnija
Kambodžas garcīnija palīdz kontrolēt apetīti, palēnina ogļhidrātu pārvēršanos taukos un viegli attīra kuņģa un zarnu traktu. 
Ķīnas kamēlija (zaļā tēja) aktivizē vielmaiņu, veicina tauku oksidēšanos un izvadīšanu no organisma, atbalsta sirds un asinsvadu sistēmas darbību. Augs satur tādas vielas kā alkaloīdi (kofeīns un citi), flavonoīdus un vēl 300 dažādus savienojumus, kas labvēlīgi ietekmē veselību.
Brūnaļģe, pateicoties tās uzbriešanas spējām līdz 25 reizēm, piepilda kuņģi un veicina bada sajūtas mazināšanos. Šī brūnā jūras aļģe satur jodu un dažādas bioloģiski aktīvās vielas: hlorofilu, polifenolu, vitamīnus, minerālvielas, kā arī aļģskābi. Jodu satur jūras produkti, tas aktīvi piedalās vairogdziedzera funkcijās.
C vitamīns un hroms (tā bioloģiskais veids) nodrošina vispārspēcinošu efektu un regulē vielmaiņu. C vitamīns piedalās oksidācijas procesu regulēšanā, hormonu sintēzē, palielina organisma spēju pretoties infekcijas slimībām, regulē kapilāru sieniņu caurlaidību. C vitamīns neveidojas cilvēku organismā. C vitamīna trūkums var radīt saistaudu bojājumus, ko rada kalogēna sintēzes traucējumi (cinga jeb skorbuts). Cingai raksturīga smaganu asiņošana, zobu izkrišana, sāpes locītavās, sirdsdarbības traucējumi. Hroms – galvenā hroma loma organismā – piedalās cukura līmeņa asinīs regulācijāHroms ir svarīgs enerģijas apmaiņai un taukskābju veidošanai. Ietekmē glukozes izmantošanu organismā.


Sveltform+ 


Regulē svaru. Koriģē figūru. Normalizē apetīti, mazina bada sajūtu. Uzlabo vielmaiņu.
  • Kavē uzņemto kaloriju pārvēršanos taukos.
  • Nodrošina tauku sadedzināšanu un veicina svara korekciju.
  • Tīra zarnas un izvada šlakvielas.
  • Veicina cukura-insulīna vielu maiņas balansa regulāciju.
  • Mazina cukura un holesterīna līmeni asinīs.
  • Rekomendē diabēta slimniekiem.
  • Regulē aizkuņģa un endokrīnas sistēmas darbību.
  • Rekomendē vairogdziedzera visu tipu problēmām un vielmaiņas normalizēšanai.
Sastāvs (1 kapsulā): Kambodžas garcīnija (Garcinia cambogia) 200 mg, Ķīnas kamēlija (Camellia sinensis (L.) Kuntze) 70 mg, Brūnaļģe (Fucus vesiculosus L.) 70 mg (joda avots), Vitamīns C 32 mg, Hroms 50 µg (mikrogrami)
Endokrīnā sistēma un vielmaiņa

Liekais svars un veselība

Atcerieties, ka liekais svars – tā nav tikai estētiska problēma: tas ir arī nopietns drauds veselībai. Pēc PVO statistikas cilvēki ar lieko svaru biežāk cieš no hipertonijas, sirds un galvas smadzeņu asinsvadu aterosklerozes, cukura diabēta, izjūt papildus slodzi uz mugurkaulu un locītavām. 

Lai izvērtētu ķermeņa masu, var izmantot ĶMI (ķermeņa masas indeksu), kas raksturo ķermeņa masu attiecībā pret auguma garumu. To aprēķina pēc formulas: ĶMI=masa(kg):(garums(m))²
ĶMI<18,5 nepietiekama ķermeņa masa 
ĶMI=18,5-25 normāla ķermeņa masa
ĶMI=25-30 palielināta ķermeņa masa
ĶMI>30 aptaukošanās







pirmdiena, 2012. gada 25. jūnijs

No kādiem faktoriem ir atkarīga mūsu veselība?

Kādi ir galvenie faktori, no kuriem ir atkarīgs mūsu veselības stāvoklis?

  • Ekoloģija, stresi, iedzimtība, pārtika, sadzīves ķīmija, mūsu ēšanas paradumi.

Kuru no šiem faktoriem varam mainīt?

Ekoloģijas uzlabošanā katrs no mums var nest savu artavu, bet tik un tā apkārtējais piesārņojums pieaug. Stresi mūsdienās arī ir visapkārt. Pret iedzimtību cīnīties ir gandrīz neiespējami. Sadzīves ķīmiju mājās mēs varam lietot mazāk, bet tik un tā pilnībā tās ietekmi nevaram novērst. Pārtika? Cik daudziem no mums ir iespēja izaudzēt pašiem ekoloģiski tīru pārtiku? Kāda ir lielveikalos nopērkamās pārtikas kvalitāte?
Cik e-vielu, pesticīdu satur mūsu pārtika?
Domāju, ka atbildes ir skaidras...

Vienīgais faktors, ko mēs būtiski varam mainīt, ir mūsu ēšanas  paradumi. 
Jautājums Jums – vai ar pārtiku saņemat visus organismam nepieciešamos vitamīnus? Domājat, ka jā? Nē, diemžēl atbilde ir – nē! Pat rūpīgi sabalansēts uzturs neglābs cilvēkus no organismam nepieciešamo vitamīnu, mikro un makro elementu trūkuma, kas var novest pie pastiprināta noguruma un daudzām citam saslimšanām. 
Kādēļ? Nevienam jau vairs nav noslēpums, ka lielākā daļa augļu un dārzeņu, ko nopērkam lielveikalos ir "izdzīti", auguši augsnes aizvietotājos, mākslīgi nogatavināti, apsmidzināti ar ķīmiskām vielām, kas neļauj tiem bojāties utt.  Nu no kurienes radīsies tādos augļos un dārzeņos vitamīni, mikro un makro elementi? Salīdziniet  kaut vai lielveikalā nopērkamos tomātus un pašmāju dārziņā audzētos... vai sajutāt garšas un smaržas atšķirību?