piektdiena, 2012. gada 20. jūlijs

Nature Tan – Saulē droši!

Saules starojuma ietekme
Visi grib būt skaisti, jauni un veseli. Kā to panākt? Bez saules gaismas dzīvība nepastāv. Saules stari ir nepieciešami cilvēka veselīgai pastāvēšanai ik dienu: vitamīnu D, E, askorbīnskābes, tauku, olbaltumvielu un mikroelementu uzņemšanai un tālākai pārstrādei. Saules staru iedarbībā organismā paaugstinās tā saukto „laimes hormonu” izstrāde. 

Tomēr saules starojums ir arī galvenais ādas agrīnas novecošanās vaininieks. Pastāvīga UV saru pārdozēšana izraisa priekšlaicīgu ādas novecošanos. Tā zaudē elastību, kļūst plāna un grumbaina. UV starojuma negatīvas sekas var būt arī fotodermatīti - strauja ādas iekaisuma reakcija ar pūslīšu veidošanos, hronisku saslimšanu saasināšanās, herpes recidīvi, labdabīgu un ļaundabīgu veidojumu parādīšanās. 
 
Tirgus vajadzība
Šodien, pateicoties ģenētikai un imunoloģijai, ir atklāti daudzi Ultravioletā starojuma kaitīgās iedarbības mehānismi. Tā ir priekšlaicīga ādas novecošanās, pigmentācija, vēža audzēju rašanās risks, apmaiņas procesu traucējumi un daudz kas cits. Un jo vairāk mēs uzzinām par ultravioleto staru negatīvo ietekmi uz cilvēku, jo vairāk saules aizsardzības līdzekļu parādās tirgū. 

Pārsvarā tie ir krēmi. Preparātu, kas aizsargā organismu no saules starojuma negatīvās iedarbības no iekšpuses, ir ļoti maz. Bet tāda aizsardzība ir efektīvāka un drošāka. Jo tā balstās uz mūsu organisma dabisko aizsardzības mehānismu aktivizāciju un praktiski nav kontrindikāciju un blakņu. 
Krēmveida aizsardzības līdzekļi var izraisīt ādas kairinājumu (līdz pat alerģijai), un pat paši efektīvākie no tiem pārdozējot spēj sagādāt jūsu ādai nepatikšanas, ko vairs nevar uzskatīt par adekvātu maksu par aizsardzību no saules starojuma. 

Savlaicīga aizsardzība pret Sauli
Līdz ar ādas virsmas aizsardzību mūsdienu saules aizsardzības līdzekļiem ir jāaizsargā āda no iekšpuses. Neskatoties uz filtru izmantošanu, daļa saules radiācijas iekļūst ādas iekšpusē un izraisa DNS bojājumus, šūnu, kas atbild par ādas imūno aizsardzību, nomākšanu. Tāpēc viena no laikmeta vēsmām ir antioksidantu, mitrinošu un pretiekaisuma komponentu iekļaušana saules aizsardzības līdzekļos. 
To funkcija nav tikai vienkārši aizsargāt ādu no apdegumiem. Tiem uzstādīts nopietnāks uzdevums: nepieļaut ādas fotonovecošanos. Dermatologi ar šo terminu apzīmē krasu ādas priekšlaicīgas novecošanās procesu paātrināšanos, kas saistīta ar saules graujošo ietekmi. 
Patiesās novecošanas gadījumā visas ādas kārtas novājinās. 
Fotonovecošanās gadījumā notiek epidermas un ragkārtas biezuma palielināšanās. Tādu ādu sauc par „jūrnieka ādu”, „zemnieka ādu”, vai, zinātniski, „aktinīvi elastozo”. Un tieši tā ir visvairāk pakļauta melanomai. 
Tiek uzskatīts, ka preparāti ar augstu SPF aizsardzību var mūs pasargāt. Taču filtru koncentrāciju nav iespējams paaugstināt bezgalīgi un nesodīti. Tieši tāpēc pētnieki pastāvīgi meklē jaunas iespējas, kā paaugstināt saules aizsardzības līmeni un piedevām nenodarīt ādai netiešu kaitējumu.

Uz kā balstās Nature Tan iedarbība?

Pastāv dabiskās sistēmas, kas kavē DNS bojāšanos. Katru reizi, kad saule iedarbojas uz organismu, šīs pašaizsardzības sistēmas aktivizējas: ādas virskārta vairākas dienas kļūst biezāka – tā sauktās „gaismas   tulznas” kavē saules staru iekļūšanu ādas dziļākajos slāņos; sāk strādāt fermenti, kas aktivē brīvos radikāļus un izlabo visas DNS struktūrā radušās anomālijas. Tomēr šīs pašaizsardzības sistēmas nav simtprocentīgi efektīvas. To aktivitātes pakāpe ir atkarīga no cilvēka fototipa un viņa individuālajām īpatnībām. Bez tam, to iespējas nav bezgalīgas – dabiski atjaunojošie ādas mehānismi ar laiku novājinās. Nature Tan sastāvā ietilpstošās vielas aktivizē dabiskās aizsardzības mehānismus un pastāvīgi uztur tos. Tās novērš detoksikāciju, kavējot brīvo radikāļu veidošanos ādā. Turklāt Nature Tan antioksidējošā iedarbība, pateicoties tā sastāvā ietilpstošajam vīnogu izspiedu ekstraktam, ir 50 reizes spēcīgāka nekā vitamīnam E, un 20 reizes spēcīgāka par vitamīna C iedarbību, ja tos lieto tieši. Nature Tan sastāvā ietilpstošajiem komponentiem piemīt sinerģijas princips, un tie pastiprina viens otra iedarbību.

Nature Tan sastāvs
Nature Tan izstrādē izmantotas jaunākās zinātniskās izstrādes. Nature Tan no iekšpuses nodrošina organisma aizsardzību pret kaitīgo saules iedarbību un tam nav aizsargkrēmiem raksturīgo trūkumu. Nature Tan sastāvā ietilpst: Kurkuma pulverisVīnogu ekstraktsBeta karotīnsVitamīns Е, Vitamīns С, Cinks, Selēns, Vīnogu ekstrakts, vitamīns Е, vitamīns C, cinks un selēns kavē brīvo radikāļu veidošanos ādā, kas veidojoties ādas šūnās, izraisa oksidēšanās reakcijas, paātrinot šūnu novecošanos. Kurkuma pulveris un beta karotīns veicina noturīga, vienmērīga un skaista iedeguma veidošanos. Šie komponenti novērš saules apdegumu un ādas sarkanuma attīstību.

Nature Tan lietošana
Visu Nature Tan komponentu efektīvākai iedarbībai un pilnīgai dabisko aizsardzības mehānismu ieslēgšanai, ieteicam sākt lietot 2 mēnešus pims aktīvās saules perioda. Bet, sagatavojot ādu ikgadējam atvaļinājumam, jāsāk lietot Nature Tan ne mazāk kā 15 dienas pirms paredzamās intensīvās sauļošanās, un jāturpina lietot visa atvaļinājuma laikā, īpaši, ja jūs plānojat to pavadīt karstajās valstīs.

Nature Tan Saulē droši!
Nature Tan
  • Laba gremošanas sistēmas darbība pozitīvi ietekmē ādas veselību un izskatu.
  • Kompleksa sastāvā ietilpstošā kurkuma uzlabo gremošanas procesus, tai piemīt hepatoprotektora, baktericīdas un pretiekaisuma īpašības.
  • Turklāt kurkuma veicina skaistu iedegumu, kas uz veselas, pietiekami mitrinātas un gludas ādas būs vēl skaistāks un noturīgāks.
  • Sojas ekstrakts un celuloze veicina toksisko savienojumu, smago metālu un radionuklīdu izvadīšanu no organisma.
  • E vitamīns un beta karotīns, selēns un cinks pasargā redzi un ādu no ultravioleto staru iedarbības,
  • novērš priekšlaicīgas vecuma izmaiņas.
  • Vīnogu ekstrakts aktīvi stimulē vielumaiņu.
Gremošanas sistēmaSkaistums un izskatsSvara korekcijaOrganisma attīrīšanaRedze
  • Ieteicams gremošanas procesu uzlabošanai,
  • organisma attīrīšanai,
  • aizsardzībai pret saules radiācijas nelabvēlīgo iedarbību,
  • priekšlaicīgu vecuma izmaiņu novēršanai,
  • optimāla ādas mitruma līmeņa uzturēšanai.
  • Komplekss bagāts ar dabīgiem antioksidantiem.
Sastāvs (1 kapsulā): Beta-karotīns 2,4mg, E vitamīns 5mg, C vitamīns 60mg, cinka oksīds (t.sk. cinks 7,5mg) 9,32mg, selēna raugs (t.sk.selēns 37,5mkg) 37,6mg, sojas ekstrakts (t.sk. izoflavoni 5,5mg) 50mg, vīnogu ekstrakts 30mg, kurkuma 164mg, celuloze 50,48mg, alfa-tokoferola acetāts

Urīna nesaturēšana vīriešiem

Veselam cilvēkam, urīnpūslim pildoties, tā sieniņas iestiepjas. Urīnizvadkanāla slēdzējmuskulis ir saspringts un neļauj urīnam izplūst. Sasniedzot maksimālo tilpumu, rodas vajadzība urinēt. Urinējot slēdzējmuskulis atslābst, un urīnpūslis iztukšojas. Kāpēc dažreiz urīna noplūde netiek kontrolēta?


Vīriešiem biežākais urīna nesaturēšanas cēlonis ir:
- bojāts urīnizvadkanāla slēdzējmuskulis, kas nodrošina urīna saturēšanu, kamēr urīnpūslis pildās. Parasti tā notiek pēc prostatas operācijas. Ļoti reti urīna nesaturēšana ir pilnīga un urīns plūst nepārtraukti. Pēc operācijas biežāk ir daļēja urīna nesaturēšana, proti, urīns noplūst, tikai sasprindzinot vēdera muskulatūru - pieceļoties no sēdus stāvokļa, ceļot smagumu, šķaudot vai klepojot u.c.
- prostatas adenoma (labdabīga palielināšanās) vai kāda cita prostatas slimība, kas nospiež urīnizvadkanālu (piemēram, prostatas audzējs), traucējot urīna noplūdi. Pasliktinās urīna strūkla. Urinācijas beigās urīns uzkrājas urīnizvadkanāla platākajā daļā un pakāpeniski izdalās pilienu veidā. Tas izpaužas ar slapjiem traipiem uz apakšveļas. Pēcurinācijas pilināšanu izraisa ne tikai prostatas slimības. Jauniem cilvēkiem, piemēram, var būt iedzimtas urīnizvadkanāla slimības; 
- ja slimība, kas nospiež urīnizvadkanālu, ir ilgstoša, rodas pārmaiņas urīnpūslī. Parasti vīrieši sūdzas par nepārtrauktu urīna izdali, nejūtot vajadzību urinēt un nereti vēdera lejasdaļā veidojas "bumba”, kas patiesībā ir pārpildīts urīnpūslis. Jāatceras, ka adenomas vietā var būt prostatas audzējs, kas nospiež urīnizvadkanālu, vai cita urīnizvadkanāla slimība.


Artum Vīrišķības etalons.
ARTUM
  • UB sastāvā ietilpst ķirbja sēklas, kam piemīt pretiekaisuma iedarbība, un kas mazina urīnpūšļa un priekšdziedzera slimību risku.
  • Aktīvās vielas nātres sakņu un pundurpalmas ogu sastāvā veicina libido paaugstināšanos, priekšdziedzera funkcijas uzlabošanos, nodrošinot asins pieplūdi mazā iegurņa orgāniem.
  • Ieteicams priekšdziedzera funkcionālā stāvokļa normalizēšanai un uzlabošanai,
  • uroģenitālās sfēras slimību rašanās riska mazināšanai,
  • organisma aizsargspēju stiprināšanai
  • reproduktīvās funkcijas uzturēšanai.
Vīriešu veselībaUroģenitālā sistēma
Sastāvs (1 kapsulā): lielā nātre (sakne), pundurpalma (ogas), ķirbis (sēklas), cinka glikonāts, beta karotīns, E vitamīns.

Insults izraisa mirstību vai paliekošas sekas - invaliditāti

Insults, kas nozīmē akūtus smadzeņu asinsrites traucējumus, ir diezgan izplatīta saslimšana. Tas izraisa mirstību vai paliekošas sekas - invaliditāti. Insults raksturīgs dažādā vecumā, bet visbiežāk - gados vecākiem cilvēkiem.

Visbiežāk ir sastopams tā saucamais išēmiskais insults (75 līdz 80 procenti gadījumu), kad raksturīgi valodas, redzes un līdzsvara traucējumi. Otrs veids ir tranzitoru cerebrālās išēmijas lēkme. Tā ir pārejoša. Tas nozīmē, ka simptomi var izzust 24 stundās vai īsākā laikā. Tad cilvēkam neizveidojas smadzeņu infarkts.

Pēkšņas galvassāpes
Vēl viens insulta veids ir hemorāģiskais - asinsizplūdums galvas smadzenēs. Dzīvībai tas ir ļoti bīstams un grūti ārstējams, tam bieži vien seko nāve. Smadzeņu infarkta gadījumos liela nozīme ir tam, kāds cilvēkam ir asinsspiediens - vai tas ir paaugstināts (var būt arī pazemināts), sirds mazspējai, sirds išēmiskām slimībām. Galvenais simptoms parasti ir pēkšņas, asas, agrāk nebijušas galvassāpes, it kā būtu saņemts sitiens pa galvu. Arī vemšana, slikta dūša, apjukums.
Cerebrāla išēmiska insulta riska faktori ir paaugstināts asinsspiediens, smēķēšana, cukura diabēts, sirds išēmiskās slimības, miega artēriju stenoze, išēmiska lēkme, kas var izzust 24 stundu laikā. Ja cilvēkam uznāk šāda lēkme, bet tā pāriet, tad viņam obligāti jāapmeklē ārsts. Ja cilvēks pēc šādas lēkmes netiek ārstēts, tad nākamreiz viņu var piemeklēt insults un paralīze. Pie iespējamiem riska faktoriem minēti paaugstināts holesterīna līmenis, mazkustība, aptaukošanās, nesena infekcija kā arī stress.
Insulta iemesls var būt arī ateroskleroze. Tās profilaksei ieteicams uzturā lietot graudu, piena produktus, zivis, zupas, dienā jālieto apmēram 1,5 līdz 2 litri ūdens, vajadzīgs veselīgs dzīvesveids, jākontrolē asinsspiediens. Jāatturas no smalkmaizīšu lietošanas, trekniem ēdieniem un cita.


Pax+ forte Miers Jūsu mājās! Nostiprina nervu sistēmu, normalizē stresa sekas. Lietojams darbā ar lielu garīgu un emocionālu slodzi.
  • Normalizē miegu.
  • Novērš nervozitāti, satraukumu, un uzbudinājumu.
  • Izsauc miera sajūtu bez darba spēju zuduma un reakcijas mazināšanos, veicina domu koncentrāciju.
  • Ir lielisks spazmolītiķis, piemīt pretkrampju iedarbība.
  • Attīra elpošanas ceļus
  • Efektīvi atvieglo sāpes pie kuņģa-zarnu trakta saslimšanām (čūla, gastrīts u.c.), artrītiem, artrozēm, osteohondrozēm.
  • Rekomendē pie paaugstināta asinsspiediena, smadzeņu asinsvadu spazmām, insulta un infarkta profilaksei.
  • Noņem muskulatūras sasprindzinājumu.
Nervu sistēmaSirds un asinsvadu sistēmaAsinsrades sistēmaUroģenitālā sistēmaRedzeElpošanas sistēma
Sastāvs (1 kapsulā): ārstnieciskā melisa (lapas) 50mg, ārstnieciskā lavanda (ziediņi) 50mg, ārstnieciskais baldriāns (saknes) 50mg, vitamīni – PP 18,82mg, B5 6,02mg, B1 1,12mg, B6 1,63mg, B2 1,62mg, B12 1,01mg, B9 0,2mg, H 0,12mg, kalcija hidrofosfāts (atbilst 24,75mg kalcijam) 106,23mg, magnija karbonāts (atbilst 26mg magnijam) 100mg .

Kas ir bezmiegs?

Bezmiegs ir traucēta miega simptoms. Cilvēkiem ar bezmiegu ir apgrūtināta aizmigšana, miega saglabāšana, un / vai miegs nesniedz atspirdzinājumu. Parasti bezmiega slimnieki sūdzas arī par dienas funkciju traucējumiem, saistītiem ar viņu miega problēmu. Viņiem raksturīgs nogurums dienas laikā vai nespēja koncentrēties. Bezmiega slimnieku visbiežāk sastopamā problēma ir tā, ka viņi pamostas miegaini un noguruši. Slimniekam var būt arī vairāki šie simptomi vienlaicīgi.

Dažiem cilvēkiem bezmiegs ir ilgstoša hroniska problēma, ar ko viņi saskaras gandrīz katru nakti. Ja cilvēkiem ir apgrūtināts miegs vairāk kā mēnesi, tiek uzskatīts, ka viņiem ir hronisks bezmiegs. Apmēram 15% iedzīvotājiem ir hronisks bezmiegs. No otras puses, apmēram divreiz tik daudz cilvēku cieš no pārejoša bezmiega, t.i., viņu miega problēmas ilgst no dažām dienām līdz pāris nedēļām. Lielākajai daļai indivīdu pārejošais bezmiegs atkārtojas, piemēram, katru reizi, kad viņi nakšņo ārpus mājas, vai pie katras stresa situācijas. Pārejoša bezmiega epizodes parasti izraisa stress, akūtas slimības, kā arī izmaiņas gulēšanas apstākļos vai miega režīmā.
Tāpat kā citi medicīniski simptomi (piemēram, galvas vai vēdera sāpes), bezmiegs pats par sevi nav traucējums, bet to parasti rada citi iemesli. Bezmiegu var radīt medicīniska rakstura problēma (piemēram., astma vai artrīts) vai psihiska slimība (piemēram., depresija). Ir arī specifiski miega traucējumi, tādi kā miega apnea vai nemierīgo kāju sindroms, kas var radīt bezmiegu. Miega un nomoda mehānismus vada pulkstenim līdzīgs mehānisms smadzenēs. Miega problēmu iemesls var būt arī mūsu diennakts bioloģisko ritmu traucējumi. Pārvietojoties ar reaktīvo lidmašīnu vai strādājot maiņu darbu, šie ritmi tiek traucēti, kā rezultātā rodas bezmiegs. Bez tam apstāklī, ka dažiem cilvēkiem ir hroniskas grūtības aizmigt vai viņi regulāri rītos mostas pārāk agri, vainojami ķermeņa "pulksteņa” traucējumi.

Miegu var traucēt arī medikamentu – gan ārsta parakstītu, gan relaksējošu – lietošana. Alkohols un kofeīns (ēdienos un dzērienos) ir visbiežāk sastopamās vielas, kas apgrūtina miegu. Daudzas ārstu parakstītas zāles, tajā skaitā steroīdu medikamenti plaušu slimību ārstēšanai, var radīt bezmiegu kā blakus parādību. Visbeidzot, bezmiegs var rasties uzvedības problēmas rezultātā vai sakarā ar nepareiziem miega ieradumiem. Daudziem cilvēkiem pie gulētiešanas vērojams hiperuzbudinājums, vai arī viņi pierod palikt nomodā ierastajos apstākļos.

Bezmiegs ir diezgan bieži sastopama parādība. Dažādiem iedzīvotāju slāņiem un valstīm bezmiega procentuālais līmenis ir no 20-40% no visa iedzīvotāju skaita. Apmēram puse bezmiega slimnieku savu problēmu uzskata par hronisku un nopietnu. Šie paši pētījumi parāda, ka lielākajā daļā gadījumu bezmiegs netiek pienācīgi ārstēts.

Aristotelis teicis, ka miegs ir vajadzīgs un svētīgs. Pētnieki konstatējuši, ka visi zīdītāji guļ. Ja cilvēkam neļauj gulēt, viņš mēģinās atrast iespēju izgulēties; ja cilvēkam ir miega trūkums, viņš centīsies to kompensēt. Miega nepieciešamība ir nenoliedzama. Miega trūkums neizbēgami noved pie funkciju bojājumiem un pieaugošas miegainības. Funkciju bojājumu rezultātā mūsu darba ražīgums pazeminās, bet paaugstināta miegainība rada risku gan mūsu, gan apkārtējo cilvēku drošībai. Cilvēki, kuriem ir ievērojams miega trūkums vai specifiski miega traucējumi, biežāk tiek iesaistīti automašīnu avārijās, kas saistītas ar miegainību. Bez tam miega trūkums atstāj ietekmi uz mūsu attieksmi un personību. Cilvēkiem, kuriem ir miega traucējumi, bieži ir grūtāk koncentrēties ikdienas uzdevumu veikšanai, viņi ir viegli aizkaitināmi un mazāk motivēti uz savu pienākumu izpildi.

Mistik - Atgrieziet sev ideālu miegu un atjaunojiet normālu sava organisma dzīvotspējas procesu. Jūsu miegs būs kā zīdainim.

Mistik Šūnu cietoksnis.
Mistik
  • UB Mistik izmantoti tādi augi, kas pazīstami ar savām nomierinošām un spazmolītiskām īpašībām.
  • Pateicoties alkaloīdu, organisko skābju un minerālvielu saturam, ešolcijai, liepziediem un kumelītēm, produktam piemīt maiga sedatīva, miegu uzlabojoša un spazmolītiska iedarbība.
  • B grupas vitamīni piedalās organisma nodrošināšanā ar enerģiju,
  • olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu apmaiņā, asinsrades procesu regulēšanā.
  • Ieteicams miega kvalitātes uzlabošanai,
  • organisma pretestības paaugstināšanai stresa un psihoemocionālās slodzes gadījumā,
  • B grupas vitamīnu deficīta likvidēšanai uzturā.
Nervu sistēmaElpošanas sistēma
Sastāvs (1 kapsulā): Kalifornijas ešolcija (ziediņi) 135mg, parastā liepa (ziedkopas) 50mg, lielā kumelīte (ziediņi) 50mg, B1 vitamīns 0,4mg, B6 vitamīns 0,4mg, B12 vitamīns 0,4mg

Miegs nosaka cilvēka labsajūtu

Speciālisti aprēķinājuši, ka trešo daļu mūža cilvēks pavada miegā. Miegs ikvienam ir tikpat nepieciešams kā gaiss, ūdens un ēdiens. Tomēr pierādījies, ka apmēram pusei cilvēku ir dažādi miega traucējumi, kas var izsaukt nopietnas veselības problēmas.

Miegs ir vajadzīgs ikvienam. Tā trūkums noved pie miegainības, kas pazemina darba ražīgumu un var radīt risku gan mūsu pašu, gan citu cilvēku drošībai. Pētnieki konstatējuši, ka cilvēki, kam ir vērojams miega trūkums vai specifiski miega traucējumi, biežāk ir iesaistīti automašīnu avārijās. Miega trūkums ietekmē arī cilvēka personību un viņa attieksmi pret apkārt notiekošo. Neizgulējušies un noguruši cilvēki parasti ir viegli aizkaitināmi, viņi nespēj koncentrēties ikdienas uzdevumu izpildei.

Bieži vien miega traucējumi ir saistīti ar nepareiziem priekšstatiem par to, kas ir veselīgs miegs un kādi ir priekšnosacījumi tam, lai cilvēks naktī varētu pilnvērtīgi atpūsties. Aprēķināts, ka mūsdienās cilvēki guļ īsāku laiku nekā iepriekšējos gadsimtos. Diemžēl daudziem no mums laiks, kuru varam veltīt miegam, neļauj pilnvērtīgi atpūsties. Rezultātā naktī mokāmies ar "cauru” miegu, bet dienā - ar nespēju koncentrēties, atmiņas traucējumiem un slīgšanu neatrisinātās problēmās. Pretēji valdošajam uzskatam, ka naktī galvas smadzenes "atslēdzas”, tās arī naktī turpina uztvert dažādus signālus, kuri vistiešākajā veidā ietekmē miega kvalitāti un nosaka nākamās dienas labsajūtu.


Mistik Šūnu cietoksnis.
Mistik
  • UB Mistik izmantoti tādi augi, kas pazīstami ar savām nomierinošām un spazmolītiskām īpašībām.
  • Pateicoties alkaloīdu, organisko skābju un minerālvielu saturam, ešolcijai, liepziediem un kumelītēm, produktam piemīt maiga sedatīva, miegu uzlabojoša un spazmolītiska iedarbība.
  • B grupas vitamīni piedalās organisma nodrošināšanā ar enerģiju,
  • olbaltumvielu, tauku un ogļhidrātu apmaiņā, asinsrades procesu regulēšanā.
  • Ieteicams miega kvalitātes uzlabošanai,
  • organisma pretestības paaugstināšanai stresa un psihoemocionālās slodzes gadījumā,
  • B grupas vitamīnu deficīta likvidēšanai uzturā.
Nervu sistēmaElpošanas sistēma
Sastāvs (1 kapsulā): Kalifornijas ešolcija (ziediņi) 135mg, parastā liepa (ziedkopas) 50mg, lielā kumelīte (ziediņi) 50mg, B1 vitamīns 0,4mg, B6 vitamīns 0,4mg, B12 vitamīns 0,4mg

Redzes uzlabošana ar dabīgiem vitamīniem

Safe-to-see Labi redzēt šodien, rīt un vienmēr!
Safe-to-see
  • Polinepiesātinātās taukskābes omega-3, cinks un selēns atbalsta imūnsistēmu un veicina acs tīklenes saslimšanu un redzes traucējumu riska mazināšanos.
  • Melleņu ekstrakts satur antioksidantus, kas nepieciešami toksīnu neitralizācijai, kuri veidojas acs tīklenē.
  • Luteīns veicina redzes asuma paaugstināšanos,
  • beta-karotīns nodrošina organismu ar vitamīnu A, kura esamība ir svarīgs nosacījums redzes orgānu normālai funkcionēšanai.
  • Bioloģiski aktīvo vielu komplekss ne tikai uzlabo redzi, bet arī stimulē garīgo darbību.
RedzeImūnsistēmaIntelektuālā darbība
  • Ieteicams redzes asuma paaugstināšanai,
  • acu nogurdināmības mazināšanai,
  • redzes orgānu aizsardzībai pret apkārtējās vides nelabvēlīgo faktoru iedarbību,
  • tīklenes aizsardzībai pret īsviļņu starojuma kairinošo iedarbību.
  • Veicina imunitātes nostiprināšanos.
Sastāvs (1 kapsulā): Omega-3 dzimtas polinepiesātinātās taukskābes (zivju eļļa, ЕРА 90mg, DHA 60mg) 150mg, melleņu ekstrakts 7,5mg, luteīns 3mg, beta-karotīns 2,4mg, E vitamīns 5mg, B2 vitamīns 0,8mg, cinka oksīds (t.sk. cinks 7,5mg) 9,4mg, nātrija selenīts (t.sk. selēns 25mkg) 56mkg

Redze

Jau kopš seniem laikiem zinātnieki ir strīdējušies par gaismu un tās īpašībām. Ņūtons domāja, ka gaisma sastāv no sīkām daļiņām. Citi zinātnieki uzskatīja, ka gaisma ir vilņi, tikai problēmas radīja izskaidrot, kas ir šis "okeāns” pa kuru tie izplatās.

Mūsdienu teorija par gaismu un tās īpašībām sāka veidoties ap 1860 gadu. Šodien zinātnieki atzīst, ka gaisma nav ne daļiņa ne vilnis, bet tai piemīt atsevišķas to īpašības. Tāpat kā vilnis, gaisma izplatās visos virzienos no tās avota, pakāpeniski zaudējot savu enerģiju. Līdzīgi vilnim, gaisma maina virzienu pārejot no vienas vides citā; šo procesu sauc par refrakciju jeb staru laušanu. Tāpat kā daļiņa, saduroties ar citu objektu, gaisma atdod tam daļu savas enerģijas. Līdzīgi vilnim un daļiņai gaismai piemīt noteikta enerģija, tāpēc precīzāk būtu teikt, ka gaisma ir enerģija. Gaismas "daļiņas” sauc par fotoniem. Vakuumā fotoni izplatās ar 300 000 km/sek lielu ātrumu. Fotoniem piemīt noteikts viļņa garums. No gaismas viļņa garuma ir atkarīga gaismas krāsa: sarkanajai gaismai ir visgarākais viļņa garums, bet violetajai visīsākais. Pārējo spektru viļņu garumi ir pa vidu tādā secībā kā tas ir redzams varavīksnē.

Ar gaismas viļņa garumu ir saistīta arī gaismas enerģija: jo īsāks viļņa garums, jo lielāka enerģija. Redzamā gaisma ir tikai neliela daļa no elektromagnētiskā spektra. Aiz sarkanās gaismas nāk tā saucamie infrasarkanie viļņi, kurus ar acīm neredz, bet var uztvert ar ādas termoreceptoriem. Vēl garākus viļņus izmanto televizoros, radio un mikroviļņu krāsnīs. Īsāki par violetajiem ir ultravioletie viļņi. Šo viļņu enerģija ir lielāka nekā redzamajai gaismai. Tieši enerģijas dēļ ir ultravioletie viļņi ir bīstami: tie rada šūnu bojājumus un mutācijas, tāpēc var izraisīt ļaundabīgus audzējus. Ar vēl īsāku viļņa garumu ir rentgena un radioaktīvais starojums.

Refrakcija jeb staru lauzšana.
Viens no skaidras redzes galvenajiem priekšnoteikumiem ir, lai apskatāmā objekta attēls kristu taisni uz tīklenes centrālās daļas - makulas. To nodrošina acs optiskā sistēma. Acs optisko sistēmu veido caurspīdīgās vides (radzene, priekšējās kameras šķidrums, lēca, stiklveida ķermenis. Ienākošās gaismas daudzumu acīs kontrolē acu plakstiņi un zīlīte, bet staru laušanu nodrošina radzene un lēca. Radzenes staru laušanas spēja ir nemainīga, bet lēcas laušanas spējas mainās atkarībā no tās izliekuma. Jo lielāks lēcas izliekums, jo stiprāk tā lauž starus. Lēcas spēju mainīt savu izliekumu (staru laušanas spēju) sauc par akomodāciju. Akomodācija ir nepieciešama, lai acī ienākošie stari, neatkarīgi no to krišanas leņķa fokusētos uz tīklenes makulas rajonā.

Gaismas stari, kas ienāk acī no attāliem objektiem ir gandrīz paralēli, tāpēc lai tos fokusētu uz tīklenes ir nepieciešama mazāka akomodācija, bet apskatot priekšmetus tuvumā, nepieciešama lielāka akomodācija.

Centrālā redze.
Par centrālo redzi jeb redzes asumu atbild tīklenes centrālais rajons makula. Lai gan makula ir pavisam neliela tīklenes daļa, tā ir nepieciešama, lai cilvēks varētu lasīt, šūt, vadīt automašīnu, saskatīt cilvēku sejas un veikt citus darbus kuru veikšanai ir nepieciešama detalizēta redze. Ja ir bojāta centrālā redze, cilvēkam zūd šīs spējas, taču neiestājas pilnīgs aklums, jo saglabājas perifērā jeb sānu redze.

Perifērā jeb sānu redze.
Ar perifērās jeb sānu redzes palīdzību mēs redzam objektus, kas ir ārpus centālās redzes ass. Šī redze nenodrošina tik lielu redzes asumu kā centrālā redze, taču ir nepieciešama, lai varētu orientēties telpā. Ir saslimšanas pie kurām tiek bojāta tikai perifērā redze, bet saglabājas centrālā redze. Šajā gadījumā var būt pat ideāls redzes asums, bet cilvēkam ir stipri apgrūtināta pārvietošanās un orientācija telpā. Perifēro redzi mēs izmantojam arī lai orientētos krēslā un naktī, jo tad centrālā redze praktiski nedarbojas. Perifēro jeb sānu redzi raksturo redzes lauks.

Redzes lauks
Katra acs vienlaicīgi uztver gaismu no noteiktas telpas, ko sauc par redzes lauku.Redzes lauku var raksturot arī kā telpu, ko vienlaicīgi uztver nekustīga acs. Normāls redzes lauks ir apmēram 90° no sāniem (laterāli) un 60° no deguna puses (mediāli). Ja kreiso roku izstiepj uz sāniem, tad skatoties taisni tā būs redzma tikai ar kreiso aci. Redzes lauks sniedzas apmēram 60° uz augšu un tikpat uz leju no horizontālās plaknes. Redzes lauku pārbaudei izmanto perimetriju.

Miopija jeb tuvredzība.
Miopijas gadījumā acs optiskās sistēmas staru laušanas spējas ir stiprākas un neatbilst acs ābola izmēriem. Stari krustojas pirms tīklenes, tāpēc skatoties tālumā, attēls ir neass. Skatoties tuvumā attēls ir normāla asuma, jo tam arī normālos apstākļos ir nepieciešama stiprāka staru laušana. Ar akomodācijas palīdzību šajā situācijā redzi uzlabot nav iespējams, jo pat pilnīgi to izslēdzot staru laušanas stiprums ir palielināts. Jo izteiktāka ir miopija, jo tuvāk acij ir skaidras redzes tālākais punkts. Miopiju biežāk izraisa acs ābola mugurējā segmenta izstiepšanās, retāk optiskās sistēmas pastiprināta laušanas spēja. Miopija parasti parādās skolas vecumā un var pakāpeniski pastiprināties līdz 18 –20 gadu vecumam. Organisma augšanai beidzoties, miopijas progresēšana parasti apstājas.
Miopiju koriģē ar ieliektiem jeb starus izkliedējošiem stikliem.

Hipermetropija jeb tālredzība
Hipermetropijas gadījumā acs optiskās sistēmas staru laušanas spējas ir vājākas un neatbilst acs ābola garumam. Stari krustojas aiz tīklenes, tāpēc redzamais attēls ir neass gan skatoties tuvumā, gan skatoties tālumā. Ja hipermetropija ir neliela, tad jaunībā pavājināto staru laušanu var kompensēt ar akomodāciju un skatoties tālumā redze ir asa. Pastāv uzskats, ka hipermetropijas cēlonis ir acs ābola augšanas aizture, jo visi jaundzimušie bērni ir hipermetropi, bet tiem attīstoties acu āboli sasniedz normālu lielumu un līdz 10 gadu vecumam redze normalizējas. Hipermetropiju koriģē ar izliektiem jeb starus sakopojošiem stikliem.

Presbiopija jeb vecuma tālredzība.
Presbiopiju izraisa ar vecumu saistīti fizioloģiski akomodācijas traucējumi, ko rada lēcas elastības samazināšanās. Pavājinās lēcas staru laušanas spējas, attālinās skaidras redzes tālākais punkts. Galvenās sūdzības rodas lasot, kad nepieciešams atvirzīt grāmatu arvien tālāk no acīm. Lēcas elastības samazināšanās sākās jau no 25 gadu vecuma, taču sūdzības parasti sāk izpauzties pēc 40 gadiem. Pēc 60 gadu vecuma akomodācijas spējas izzūd vispār. Līdzīgi kā hipermetropiju, presbiopiju koriģē ar izliektiem jeb starus sakopojošiem stikliem.

Astigmatisms
Astigmatisms jeb nevienādu staru laušana vienā acī rodas gadījumā, ja radzenes virsma nav sfēriska, respektīvi tās virsma ir izliekta nevienmērīgi. Šajā gadījumā stari netiek lauzti vienādi, līdz ar to tie arī fokusējas dažādās vietās un skaidru attēlu iegūt nav iespējams. Astigmatisms var būt iedzimts un iegūts. Pēdējais rodas pēc acu operācijām, radzenes iekaisumiem un ievainojumiem. Astigmatismu koriģē ar tā saucamajiem cilindriskajiem stikliem, kuriem dažādās asīs ir atšķirīga staru laušana.

Safe-to-see Labi redzēt šodien, rīt un vienmēr!
Safe-to-see
  • Polinepiesātinātās taukskābes omega-3, cinks un selēns atbalsta imūnsistēmu un veicina acs tīklenes saslimšanu un redzes traucējumu riska mazināšanos.
  • Melleņu ekstrakts satur antioksidantus, kas nepieciešami toksīnu neitralizācijai, kuri veidojas acs tīklenē.
  • Luteīns veicina redzes asuma paaugstināšanos,
  • beta-karotīns nodrošina organismu ar vitamīnu A, kura esamība ir svarīgs nosacījums redzes orgānu normālai funkcionēšanai.
  • Bioloģiski aktīvo vielu komplekss ne tikai uzlabo redzi, bet arī stimulē garīgo darbību.
RedzeImūnsistēmaIntelektuālā darbība
  • Ieteicams redzes asuma paaugstināšanai,
  • acu nogurdināmības mazināšanai,
  • redzes orgānu aizsardzībai pret apkārtējās vides nelabvēlīgo faktoru iedarbību,
  • tīklenes aizsardzībai pret īsviļņu starojuma kairinošo iedarbību.
  • Veicina imunitātes nostiprināšanos.
Sastāvs (1 kapsulā): Omega-3 dzimtas polinepiesātinātās taukskābes (zivju eļļa, ЕРА 90mg, DHA 60mg) 150mg, melleņu ekstrakts 7,5mg, luteīns 3mg, beta-karotīns 2,4mg, E vitamīns 5mg, B2 vitamīns 0,8mg, cinka oksīds (t.sk. cinks 7,5mg) 9,4mg, nātrija selenīts (t.sk. selēns 25mkg) 56mkg

Sausās acs sindroms

Sausās acs sindroms ir pasaulē biežākais redzes diskomforta un apsārtušu, kairinātu acu iemesls. Par šo kaiti sūdzās ¼ acu ārsta pacientu. Ļoti bieži Sausās acs sindroms tiek nepareizi diagnosticēts un ārstēts kā infekciozs vai alerģisks acu iekaisums. Sausās acs sindroma ārstēšanu parasti sāk ar "mākslīgo asaru” acu pilieniem.

Pirmo reizi asaru svarīgo nozīmi aprakstīja Hipokrāts jau 450.g. pirms mūsu ēras. Dienas laikā aiz plakstiņiem esošie asaru dziedzeri izdala aptuveni 400 pilienus asaru. Asaras satur dažādas barības vielas, vitamīnus, mikroelementus, skābekli, antivielas, fermentus. Plakstiņu mirkšķināšanas dēļ acs priekšējā virsma tiek vienmērīgi pārklāta ar asarām, veidojot asaru plēvīti. Šī plēvīte ir tikai 0,01mm bieza, bet tai ir vairākas svarīgas funkcijas: acs mitrināšana, aizsargāšana, radzenes barošana, staru lauzšana. Asaru plēvīte ir aizsargbarjera starp apkārtējo vidi un vissarežģītāko cilvēka maņu orgānu – acīm. Pēc katras mirkšķināšanas asaru plēvīte tiek atjaunota un liekās asaras cauri iekšējā acs kaktiņā esošajiem asaru punktiņiem nokļūst deguna dobumā.

Kas ir Sausā acs?

Acu slimībās ar terminu Sausā acs apraksta stāvokli, kad ir nepietiekoša acs mitrināšana ar asarām. Parasti tas notiek asaru daudzuma, nepilnvērtīga sastāva vai nepietiekošas mirkšķināšanas dēļ. Nepietiekoša acs mitrināšana izraisa acukairinājumu un redzes diskomfortu.

Kādi ir Sausās acs simptomi?
  • acis bieži iekaist un ir apsārtušas,
  • graušana, svešķermeņa (smilšu) sajūta acīs,
  • asarošana, kas pastiprinās vējainā, aukstā laikā,
  • acis ātri nogurst sāk sāpēt (grūti lasīt, skatīties TV, vadīt auto),
  • pārejošas redzes asuma izmaiņas (miglošanās).
Simptomi parasti ir viegli vai vidēji smagi. Izteiktāki tie ir dienas beigās vai tūlīt pēc pamošanās. Slimība norit hroniski ar paasinājumiem un relatīva miera periodiem.



Kas biežāk slimo ar Sauso aci?

Cilvēki pēc 40 gadu vecuma
Pēc šī vecuma, sakarā ar sklerotiskām izmaiņām, sāk mazināties asaru daudzums un mainās to sastāvs. 60 gadu vecumā ar Sauso aci slimo 75% cilvēku.

Sievietes
Vairumam sieviešu, sakarā ar hormonālām izmaiņām bērna zīdīšanas, menstruāciju un post menopauzē vērojamas sausās acs sindroma pazīmes. Vairāk nekā pusei sieviešu pēc 45 gadu vecuma ir Sausai acij raksturīgie simptomi.

Cilvēki, kuru profesija saistīta ar lielu redzes slodzi
Jebkurš darbs ar paaugstinātu redzes piepūli un koncentrēšanos izraisa retāku mirkšķināšanu un nepietiekošu acs mitrināšanu. Normāli cilvēks mirkšķina acis līdz 22 reizēm minūtē, bet piemēram, strādājot pie datora, apmēram trīs reizes retāk. Rezultātā acis netiek pienācīgi samitrinātas, rodas kairinājums. Acs priekšējā daļa ir ļoti labi inervēta, tāpēc kā atbilde uz šādu kairinājumu seko jau iepriekš minētie sausās acs simptomi. Līdzīgu stāvokli katrs var izraisīt pats mēģinot kādu brīdi aizturēt acu mirkšķināšanu. Paradoksāli, bet jauniem cilvēkiem tipisks sausās acs simptoms ir asarošana. Tas izskaidrojams kā reflektora atbildes reakcija uz kairinājumu, bet šajā gadījumā izdalītās asaras nav pilnvērtīgas, jo izdalās no citiem asaru dziedzeriem.

Sintētiskie jeb ķīmiskie medikamenti
Sausās acs simptomus var izraisīt daudzi plaši lietojami medikamenti, kā pemēram: visi biežāk lietojamie pretiesnu pilieni, pretklepus līdzekļi, sirds līdzekļi, pretsāpju līdzekļi, nomierinošie līdzekļi, hormoni, antihistamīni, kontraceptīvie līdzekļi, diurētiķi u.c.

Citas saslimšanas
Biežāk slimo cilvēki ar endokrinoloģiskām, kardioloģiskām, autoimūnām, onkoloģiskām, hematoloģiskām, psihiskām, kā arī infekcijas un citām saslimšanām.


Safe-to-see Labi redzēt šodien, rīt un vienmēr!
Safe-to-see
  • Polinepiesātinātās taukskābes omega-3, cinks un selēns atbalsta imūnsistēmu un veicina acs tīklenes saslimšanu un redzes traucējumu riska mazināšanos.
  • Melleņu ekstrakts satur antioksidantus, kas nepieciešami toksīnu neitralizācijai, kuri veidojas acs tīklenē.
  • Luteīns veicina redzes asuma paaugstināšanos,
  • beta-karotīns nodrošina organismu ar vitamīnu A, kura esamība ir svarīgs nosacījums redzes orgānu normālai funkcionēšanai.
  • Bioloģiski aktīvo vielu komplekss ne tikai uzlabo redzi, bet arī stimulē garīgo darbību.
RedzeImūnsistēmaIntelektuālā darbība
  • Ieteicams redzes asuma paaugstināšanai,
  • acu nogurdināmības mazināšanai,
  • redzes orgānu aizsardzībai pret apkārtējās vides nelabvēlīgo faktoru iedarbību,
  • tīklenes aizsardzībai pret īsviļņu starojuma kairinošo iedarbību.
  • Veicina imunitātes nostiprināšanos.
Sastāvs (1 kapsulā): Omega-3 dzimtas polinepiesātinātās taukskābes (zivju eļļa, ЕРА 90mg, DHA 60mg) 150mg, melleņu ekstrakts 7,5mg, luteīns 3mg, beta-karotīns 2,4mg, E vitamīns 5mg, B2 vitamīns 0,8mg, cinka oksīds (t.sk. cinks 7,5mg) 9,4mg, nātrija selenīts (t.sk. selēns 25mkg) 56mkg

piektdiena, 2012. gada 6. jūlijs

Uztura Bagātinātāji

Uztura bagātinātāju parādīšanos sekmēja kosmosa iekarošanas ēras sākums. Zinātniekiem bija jāizdomā kā nodrošināt astronautus ar sabalansētu, koncentrētu un efektīgu pārtiku izplatījumā. Tai bija jābūt kompaktai, ar lielu uzglabāšanas termiņu un pietiekami tīrai, lai pilnvērtīgi un efektīvi uzsūktos organismā, lieki nenoslogotu gremošanas sistēmu un pēc tam kosmisko tualeti. Runājot par kvalitāti, NASSA zelta likums – kosmosa iekarotājiem pienākas visvisvislabākais – pilnībā bija attiecināms arī uz šo nozari.

Sportisti un fiziski aktīvi cilvēki ļoti stingri raugās, ko, sadzīviski runājot, liek mutē, tāpēc nav brīnums, ka jaunizveidotie produkti ātri vien iekaroja lielu popularitāti sportistu un veselīga dzīvesveida cienītāju vidū.

Pagājušā gadsimta 80. gadi ir laiks, kad uztura bagātinātāju ražošana sāka savu augšupeju kā plaša patēriņa produkts. Pārtikas piedevas ieguva stabilu vietu atlētu un vēlāk arī parastu cilvēku ikdienas diētā. Kompānijas, kuras tos ražoja, ieguldīja milzu līdzekļus zinātniskajās laboratorijās, lai radītu iespējami dažādākus un labākus produktus visām vajadzībām.
Noskaties video – VISION uztura bagātinātāji kosmosā!


Tīrība, kvalitāte un dabiskums
Jau no paša šo produktu radīšanas sākuma, izejvielu tīrība un kvalitāte, kā arī produkta dabiskuma saglabāšana bija uztura bagātinātāju industrijas pamatakmeņi. Līdz ar to var droši apgalvot, ka jebkurš kompānijas VISION uztura bagātinātājs ir daudzkārt dabiskāks nekā dažkārt pēc izskata apbrīnojami skaistie, ģenētiski uzlabotie augļi, dārzeņi vai citi produkti, kuri nebojājas nedēļām ilgi, vai kuri augšanas un nogatavošanās procesā tikuši tik intensīvi ar visu ko apsmidzināti, ka pat tārpi tos nav iecienījuši... Tas, protams, ir tikai viens arguments tiem cilvēkiem, kuri kategoriski apgalvo: tādu „ķīmiju” kā uztura bagātinātāji viņi, nu, nekad nelietos! Bet kādu „ķīmiju” viņi jau lieto ikdienā? Atliek tikai papētīt pārtikas produktu etiķetes – cik tajos ir konservantu, stabilizatoru, mākslīgo krāsvielu un vēl visādu piedevu!?

Kas ir vitamīni?

Zinātnieki 19. gadsimta beigās un 20. gadsimta sākumā nonāca pie secinājuma, ka cilvēka vielmaiņā ļoti svarīga loma ir sarežģītiem organiskajiem savienojumiem, kurus bioķīmiķis Kazimirs Funks nodēvēja par vitamīniem – šis vārds veidots no latīņu vārda vita – dzīve un ķīmiskā nosaukuma amīni, kas apzīmē noteikta veida slāpekļa savienojumus. Vitamīni ir bioloģiski aktīvas vielas, kas nodrošina normālu organisma augšanu un attīstību, optimālu vielmaiņas procesu, kā arī spēcina imūno sistēmu. Katram vitamīnam ir sava specifiska funkcija.

Lielāko daļu vitamīnu cilvēka organisms pats neražo vai ražo tos nepietiekamā daudzumā, tādēļ vitamīni ir jāuzņem ar uzturu. Nepieciešamā vitamīnu devu ir atkarīga no cilvēka vecuma, veselības stāvokļa, dzīvesveida, klimatiskajiem apstākļiem, kā arī no citiem faktoriem.

Cik vitamīnu pastāv? Pavisam zinātnieki ir atklājuši aptuveni 20 vielas, kurām piemīt vitamīnu īpašības – tās ir vielas, kuras jau mazos daudzumos regulē vielmaiņas bioķīmiskos procesus. Katrs no vitamīniem ir absolūti nepieciešams cilvēka attīstībai un veselībai.
Vitamīnus iedala divās lielās grupās – taukos šķīstošajos vitamīnos (A, D, E, K un F vitamīni) un ūdenī šķīstošajos vitamīnos (lielākā daļa B grupas vitamīnu un C vitamīns). Taukos šķīstošie vitamīni var uzkrāties cilvēka organismā un tikt izmantoti pēc vajadzības, bet ūdenī šķīstošie vitamīni organismā neuzkrājas – neizmantotā daļa no organisma tiek izvadīta. Kāpēc vitamīni tiek apzīmēti ar burtiem? Vitamīniem nosaukumi tika doti to atklāšanas secībā – A vitamīns, B vitamīns, C vitamīns, utt., taču katram vitamīnam ir arī precīzs ķīmiskais nosaukums. Piemēram, C vitamīns tiek saukts arī par askorbīnskābi, A vitamīns – par retinolu.

Kas notiek, ja organismā trūkst vitamīnu? Ja organisma vajadzība pēc vitamīniem ilgstoši netiek apmierināta, rodas vitamīnu deficīts, ko ārsti sauc par hipovitaminozi vai avitaminozi. Ja organismā trūkst A vitamīna, var pasliktināties redze vai pat iestāties aklums.

A vitamīns (retinols) A vitamīns lielākoties atrodams dzīvnieku valsts produktos – zivju produktos, olās, un piena produktos. Šis vitamīns nepieciešams organisma augšanai, tas ir svarīgs redzei, ādai un palielina organisma spējas pretoties infekcijām. A vitamīns sastopams arī krāsainajos augu valsts produktos – burkānos, paprikā, tomātos, ķirbjos, aprikozēs un citos augļos. Lai A vitamīns labāk uzsūktos organismā, tas jālieto kopā ar taukvielām, tādēļ ieteicams burkānu vai ķirbju salātiem pievienot eļļu, kā arī, dzerot burkānu sulu, tai pievienot pāris pilienus olīveļļas.
Ar pārtiku vai ar Dabīgiem Uztura Bagātinātajiem
pieaugušam cilvēkam būtu jāsaņem
0,8-1,5 mg šā vitamīna dienā.


D vitamīni (ergokalciferols, holekalciferols) Zinātnieki ir atklājuši D1, D2, D3, D4 un D5 vitamīnus, taču svarīgākie ir D2 vitamīns (ergokalciferols) un D3 vitamīns (holekalciferols). D vitamīns atrodams piena produktos, olās, zivju eļļā, un tas nodrošina kalcija un fosfora vielmaiņu, sekmē kalcija uzsūkšanos asinsrites sistēmā un uzkrāšanos kaulaudos. D vitamīni nepieciešami arī nervu sistēmai, veselīgiem matiem un imūnsistēmas stiprināšanai. Pietiekošu D vitamīna devu var uzņemt, atrodoties tiešā saulē apmēram 15 minūtes 3 reizes nedēļā. D vitamīna trūkums organismā var izraisīt kaulu trauslumu, locītavu un kaulu sāpes.
D vitamīna dienas deva ir 0,0025 – 0,01 mg.


E vitamīni (tokoferoli) E vitamīns regulē tauku un ogļhidrātu vielmaiņu, tas darbojas arī kā antioksidants, stabilizējot šūnu membrānas un E vitamīns palēnina organisma novecošanos. Tas ir sastopams augu eļļā, olas dzeltenumā, pākšaugos, lokos, pētersīļos, mandelēs, riekstos, saulespuķu sēklās un citos pārtikas produktos. E vitamīna trūkums izraisa gan neauglību, bet arī deģeneratīvas izmaiņas muskulatūrā, samazinot to spējas. E vitamīna trūkums var attīstīties pēc smagas fiziskas slodzes un, trūkstot šim vitamīnam, palielinās risks saslimt ar dažādām sirds un asinsvadu slimībām.
E vitamīna dienas deva ir 12-15 mg.


K vitamīni (filohinons, menahinons) K vitamīns regulē asins recētspēju, tas nepieciešams veseliem zobiem, kauliem, kā arī organisma aizsargspēju stiprināšanai. Šo vitamīnu organismā veido zarnu baktērijas, taču to var uzņemt arī ar pārtiku – K vitamīns atrodams pienā, kivi, avokado, kā arī dažādos dārzeņos – salātos, brokoļos, spinātos, puķkāpostos, u.c.

F vitamīni (linolskābe, linolēnskābe) Šie vitamīni organismā netiek sintezēti, tādēļ tie obligāti jāuzņem ar barību. F vitamīni darbojas kā tauku vielmaiņas regulatori, tie nepieciešami arī veselai ādai – tā trūkums var izraisīt dažādas ādas slimības. F vitamīns ir neizturīgs pret temperatūru un sadalās gaisā esošā skābekļa ietekmē.
F vitamīnu satur saulespuķu eļļa un linsēklu eļļa.


C vitamīns (askorbīnskābe) C vitamīns ir spēcīgs antioksidants un tas organismā piedalās hormonu sintēzē, audu atjaunošanā un ievainojumu ārstēšanā, tas palielina organisma spējas pretoties infekciju slimībām, samazina „sliktā” holesterīna līmeni, veicina asins recēšanu, kā arī veic citas funkcijas.
Ar C vitamīnu bagāti ir augļi, ogas un dārzeņi (it īpaši upenes, sarkanie pipari).
C vitamīns ir nestabils un skābekļa, saules gaismas un temperatūras ietekmē tas sadalās.
C vitamīna trūkums organismā var izraisīt smaganu asiņošanu, zobu izkrišanu, sāpes locītavās, kaulu trauslumu un sirdsdarbības traucējumus. Cilvēki C vitamīnu uzņem tikai ar uzturu un tā dienas deva ir 75 mg, bet grūtniecēm, smaga fiziska darba strādniekiem, augstas klases sportistiem 100-150 mg.


B vitamīni (tiamīns, riboflavīns, niacīns, pantotēnskābe, piridoksīns) B vitamīnu grupā ietilpst astoņi vitamīni, kuriem ir ļoti liela nozīme vielmaiņā.
B1 vitamīns jeb tiamīns nepieciešams pareizai ogļhidrātu vielmaiņai, tas pozitīvi ietekmē sirds un asinsvadu sistēmas, gremošanas orgānus un nervu sistēmu. Ja uzturā netiek uzņemts pietiekami daudz B1 vitamīna, ogļhidrāti pārvēršas taukos un uzkrājas kā rezerve, izraisot aptaukošanos. B1 vitamīns var uzņemt, lietojot uzturā dažādus riekstus un sēklas, zirņus, pupas, rīsus, kartupeļus, gaļu, olu dzeltenumu, rupjā maluma miltu izstrādājumus. Īpaši daudz B1 vitamīna ir raugā. Šis vitamīns gaisa ietekmē sadalās.
B1 vitamīna dienas deva ir 1,5 – 2 mg. Ja uzturā lieto daudz ogļhidrātu, B1 vitamīns jāuzņem vairāk.
Arī B2 vitamīns jeb riboflavīns piedalās ogļhidrātu un olbaltumvielu vielmaiņā, tas stimulē audu augšanu un atjaunošanos, šis vitamīns nepieciešams arī centrālās nervu sistēmas darbībai un veselai ādai. B2 vitamīns plaši izplatīts augu un dzīvnieku produktos – raugā, riekstos, sierā, pienā, gaļā un citos produktos, šo vitamīnu nelielā daudzumā sintezē zarnu baktērijas. Pieaugušam cilvēkam ar pārtiku būtu jāuzņem 1,0-0,8 B2 mg vitamīna dienā. Šis vitamīns sadalās saules gaismas ietekmē.


B3 vitamīns jeb niacīns atrodams daudzos pārtikas produktos – raugā, gaļas produktos, pienā un olās, organismā šis vitamīns piedalās vairāku svarīgu ķīmisko savienojumu veidošanā. B3 vitamīnu jāuzņem 10-20 mg dienā. 


B5 vitamīns jeb pantotēnskābe piedalās oksidācijas procesu regulēšanā, tas nepieciešams arī veselai ādai un enerģijas ražošanai organismā. Šis vitamīns tiek uzskatīts par visnepieciešamāko matiem, lai tie būtu stipri un mirdzoši. Galvenie B5 vitamīna avoti ir olas dzeltenums, raugs, tomāti, sēnes, gaļas produkti un zivis. Ja organismā trūkst šī vitamīna, var rasties locītavu sāpes, notikt pastiprināta matu izkrišana, lūpu plaisāšana, redzes pasliktināšanās vai pastiprināta aptaukošanās. Pieaugušam cilvēkam dienā būtu jāuzņem 5-10 mg šī vitamīna.


B6 vitamīns jeb piridoksīns galvenokārt piedalās olbaltumvielu vielmaiņā, tas aizkavē organisma novecošanos un normalizē asinsriti, kā arī nepieciešams matu augšanai un nerviem. B6 vitamīns atrodams pienā un gaļas produktos, banānos, pilngraudu produktos un pākšaugos. Pieaugušam cilvēkam ar pārtiku būtu jāuzņem 1,5-3 mg B6 vitamīna dienā. Arī šis vitamīns ir neizturīgs pret saules gaismu un tās ietekmē sadalās.

 B7 vitamīns jeb biotīns (saukts arī par H vitamīnu) organismā nepieciešams tauku, olbaltumvielu un glikozes vielmaiņas procesos, tas sekmē ogļhidrātu pārveidošanos taukos. Šis vitamīns plaši sastopams augu un dzīvnieku izcelsmes produktos. Ar pārtiku pieaugušam cilvēkam būtu jāsaņem 0,03-0,15 mg B7 vitamīna dienā.
B9 vitamīna jeb folijskābes viena no svarīgākajām funkcijām ir regulēt normālu asinsradošo orgānu darbību un tā trūkums var izraisīt mazasinību, leikocītu un trombocītu skaita mazināšanos asinīs. Visvairāk B9 vitamīna ir svaigos salātos, spinātos, tomātos un burkānos, kā arī aknās, nierēs, olās un sierā. Ar pārtiku pieaugušam cilvēkam būtu jāsaņem 0,18-0,40 mg B9 vitamīna dienā.
B12 vitamīna jeb ciānkobalamīna bioloģiskā darbība organismā ir ļoti daudzveidīga un tas aktīvi piedalās vielmaiņā, tas nepieciešams sarkano asinsķermenīšu radīšanai, šūnu dalīšanās procesiem un jaunu šūnu veidošanai. Šis vitamīns ir efektīvs ļoti mazās devās – pieaugušam cilvēkam dienā būtu jāuzņem 2-3 µg (grama miljonā daļa) B12 vitamīna dienā. Šī vitamīna deficīts iespējams veģetāriešiem, kas nelieto uzturā gaļas produktus. B12 vitamīns ir neizturīgs pret saules un gaisa iedarbību.